fcnews
04 خرداد 1402 - 09:38

تأکید جبهه عمل اسلامی لبنان بر وحدت و انسجام داخلی در سالروز عید مقاومت

جبهه عمل اسلامی لبنان در سالروز عید مقاومت در بیانیه ای بر وحدت و انسجام داخلی تاکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جبهه عمل اسلامی لبنان تأکید کرد که بیست و سومین سالروز پیروزی، آزادسازی و شکست رژیم صهیونیستی در سال 2000، پیروزی مقاومت برای همه شهروندان است و این پیروزی  موجب رسوایی رژیم صهیونیستی شده است.

جبهه عمل اسلامی لبنان  در بیانیه ای اعلام کرد که  در این سالروز باشکوه بر اهمیت انسجام و وحدت داخلی و تلاش  جدی برای تحکیم عرصه داخلی جهت مقابله با همه چالش‌ها و توطئه‌ها علیه مقاومت در منطقه به ویژه پس از پیروزی «ثأر الأحرار» در نوار غزه، تأکید می‌کند.

بر اساس این بیانیه، «همچنان نیاز مبرم به وجود مثلت ارتش، ملت و مقاومت وجود دارد به وپژه اینکه مزارع شبعا، تپه‌های کفر شوبا و بخشی از روستای الغجر همچنان تحت اشغال است و وظیفه ایجاب می‌کند که همگی برای آزادسازی کامل اراضی تلاش کنیم.

جبهه عمل اسلامی لبنان تصریح کرد که پیروزی در جنگ غزه و مانور اخیر مقاومت در لبنان، توان مقاومت و آمادگی آن برای ورود به  هر نبردی برای شکست رژیم صهیونیستی در تمامی سطوح  را ثابت کرد.

پیش از این نیز  «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در پیامی به مناسبت عید مقاومت و سالگرد آزادسازی جنوب لبنان از دست رژیم صهیونیستی تاکید کرد: وحدت کلمه و اتحاد باعث شد این دستاورد محقق شود.

نبیه بری تاکید کرد که لبنان در آن زمان شجاعت و جرأت لازم را برای شکست دادن پروژه رژیم صهیونیستی و اراده این رژیم و متوقف کردن نقش آن در نظام منطقه‌ای را داشت و اکنون نیز این شجاعت را دارد.

مقاومت لبنان روز یکشنبه در جنوب لبنان دست به رزمایش نظامی زد که در آن حمله به شهرک‌‌‌های صهیونیست نشین در شمال فلسطین اشغالی را شبیه سازی کرد.

شیخ هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب الله در بازدید از رزمایش نظامی این حزب در جنوب لبنان گفت که ما بر آمادگی کامل خود برای مقابله با هر حمله‌ای و تثبیت معادله جدیدی که از لبنان حمایت و دفاع کند، آماده‌ایم.

به گزارش تسنیم، 23 سال قبل فشار‌های نظامی که رژیم صهیونیستی بعد از تلاش برای تثبیت اشغالگری خود در لبنان متحمل شد، همچنین نارضایتی افکار عمومی اسرائیل از ادامه جنگ در جنوب لبنان از یک‌طرف و افزایش مشروعیت بین‌المللی و منطقه‌ای حزب‌الله از سوی دیگر، کابینه رژیم اشغالگر قدس را مجبور کرد که در 6 مارس 2000 رسماً طرح عقب‌نشینی ارتش رژیم صهیونیستی را از جنوب لبنان تصویب کند. متعاقباً در آوریل 2000 ایهودباراک، نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی طی نامه‌ای به کوفی عنان، دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که ارتش اسرائیل در 7 ژوئیه سال 2000 به صورت یک‌جانبه اقدام به ترک خاک لبنان خواهد کرد. اما با افزایش حملات مقاومت اسلامی و نیرو‌های مردمی علیه مواضع ارتش رژیم صهیونیستی، خروج نیرو‌های این رژیم از لبنان 45 روز زودتر از موعد مقرر انجام پذیرفت.

بنابراین 25 مه سال 2000 بود که حزب‌الله موفق به اخراج اشغالگران صهیونیست از جنوب لبنان شد؛ روزی که اسرائیل به معنای واقعی در برابر نه یک کشور بلکه یک گروه مردمی تحقیر شد و اعراب جان تازه‌ای برای مقاومت در برابر اشغالگران گرفتند. این روز در لبنان به نام عید مقاومت نام‌گذاری شده و مردم همه ساله در چنین تاریخی جشن برگزار می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237250